Másfél hónap alatt több mint háromezren voltak kíváncsiak az előző századfordulón élt emberek mindennapjait bemutató kiállításra.
November 14-én nyitott ki utoljára az “Élet a paraszti ház körül a XIX.-XX. század fordulóján” című néprajzi kiállítás a Ceglédi Galériában. A tárlat iránt olyan nagy volt az érdeklődés, hogy előbb egy hétvégével, majd végül két héttel megtoldották a nyitvatartást.
Szeptember 29. óta 3375 látogató járt a kiállításon, s 95 tárlatvezetést tartottak. Egymást érték a csoportok, köztük több száz óvodás és iskolás gyermek látta a kiállítást. Így a Zakar József keramikusművész és tanár néprajzi magángyűjteményéből rendezett kiállítás, amely a XIX-XX. század fordulóján élt ceglédi emberek életébe nyújtott betekintést, az elmúlt évtized legnépszerűbb tárlata lett a Ceglédi Galériában.
A látogatók megismerkedhettek a három osztatú parasztház részleteivel (kamra-füstös konyha-tiszta szoba), másfelől az állattenyésztéssel és növénytermesztéssel is, utóbbi esetében főképp a gabonatermesztéssel.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.