Három magyar vállalkozás is ott van a leggyorsabb fejlődést mutató társaságok európai listáján a legjobb százban. A győztes árbevétele 120-szorosára nőtt három év alatt.
Az Inc. magazin 2007 óta az USA-ban, tavaly óta Európában is elkészíti a legnagyobb növekedést elérő cégek ötezres listáját.
Három év alatt 150 millióról 18,8 milliárdra növelt árbevétel
A 2016-os listára azok a továbbá európai székhelyű, magánkézben lévő társaságok kerülhettek fel, akik 2011-ben minimum 200 ezer eurós (62 millió forint), illetve 2014-ben legalább 2 millió eurós (620 millió forintos) árbevételt produkáltak. A rangsort az árbevétel 2011 és 2014 közötti növekedése határozta meg.
Tavaly 75-szörös, idén 120-szoros növekedésre volt szükség az első helyhez, melyet az MP Vat Services nevű logisztikai cég szerzett meg. A spanyol vállalat éves árbevétele 60,8 millió euróra (18,8 milliárd forintot) nőtt a vizsgált periódus alatt, 2011 és 2014 között a korábbi 500 ezer euróról (150 millió forint).
Magyarország előkelő helyen a cégek számát tekintve
Az erősödő mezőny ellenére a magyar cégek száma csaknem százzal 185-ről 280-ra növekedett egy év leforgása alatt, így Magyarország a korábbi kilencedik helyről a hetedik legtöbb céget felvonultató európai ország lett.
A SETINO Hungary Kereskedelmi Kft. az 51. helyig kúszott a ranglistán, a textil-nagykereskedelemmel foglalkozó vállalat legutóbbi árbevétele 3,5 milliárd volt, a vizsgált három év alatt 10,5-szörösre növelte a forgalmat.
A magyar tulajdonban levő T-Trans FŐÉP Építőipari, Kivitelező és Szállítmányozó Kft. az 55-ik helyre kapaszkodott fel. A budapesti székhelyű cég legutóbb 6 milliárdos nettó éves árbevételt könyvelt el. A vizsgált 3 év alatt 932 százalékos növekedést produkált, vagyis 10,3-szorosára nőtt a forgalma.
A legjobb száz közé a biatorbágyi központú General Transport Company Kft. is bekerült, a szállítmányozó vállalat 9-szeresére növelte árbevételét, ami legutóbb 1,3 milliárd forintar rúgott.
Kiskereskedelem, szállítás és építőipar a gyors növekedés tere
A lajstromozott magyar cégek között a kiskereskedelmi, az építőipari továbbá a szállítás és logisztikai cégek némileg felülreprezentáltak az összeurópai arányokhoz mérten, míg az üzleti termékekkel és szolgáltatásokkal, illetve IT szolgáltatásokkal foglalkozó cégek valamelyest alulteljesítettek, a feldolgozóipar pedig igazodott az európai átlaghoz.