A barnamedvék 2500 kilométert utaznak Spanyolországból a Medveotthonba, ami páratlan megoldás ekkora nagyragadozók esetében.
Két, Spanyolországból mentett európai barnamedve, egy hím és egy nőstény érkezik kedden a veresegyházi Medveotthonba. Szilágyi István, a Fehérkereszt Állatvédő Liga elnöke az MTI-nek elmondta, hogy a 20 év körüli állatok nagyon rossz körülmények között éltek. Egyikük egy cirkuszból, a másikuk egy állatkertből került szűk kifutójába, és egyfajta turistalátványosságként szolgáltak, nem gondoskodtak róluk szakszerűen.
Az elnök felidézte, hogy a katalán hatóságok, a spanyol állatvédők és a Fehérkereszt Állatvédő Liga összefogásának köszönhetően már második alkalommal érkeznek medvék Veresegyházra, ahol az ott lévő többi 30 medvével laknak majd együtt a karantént követően.
„Az öt uniós országot átszelő, mintegy 2500 kilométeres utat megállás nélkül teszik meg, speciális körülmények között, szakemberek kíséretében” - mondta Szilágyi István, aki szerint a maga nemében páratlan, hogy ekkora távolságon utaztatnak fokozottan védett húsevő nagyragadozókat. Az állatok szállításának költsége 8 millió forint volt, amit a katalán hatóságok álltak.
Az állatvédő liga elnöke kitért arra is, hogy nagyon jó volt az együttműködés a magyar hatóságokkal, ami hozzájárult a sikeres mentéshez. Megjegyezte, hogy a tervek szerint további medvék érkezhetnek Spanyolországból.
A németországi A45-ös autópálya Rinsdorf/Rälsbach közötti szakaszának egyik leglátványosabb és leginnovatívabb hídépítési projektje elérte végső fázisát. A munkálatok csúcspontja, június első napjaiban zajlott: a Rinsdorf-völgyhíd 40 000 tonnás részét – beleértve az alépítményt és a pilléreket – precíz mérnöki munkával oldalirányban tolták a végső helyére a STRABAG vezette konzorcium szakemberei.