Váci pilóta lett az év közép-európai felfedezettje

mti, pestpilis.hu

2016.12.13. 07:21

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) a történelmi Eb-aranyat nyerő Szabó Krisztiánt díjazta.

Az év közép-európai tehetségének választotta a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) illetékes szervezete Szabó Krisztiánt, a ralikrossz Super 1600-as kategória Európa-bajnokát.

A váci pilóta októberben első magyarként tudta megnyerni a ralikrosszosok Európa-bajnokságát, az utolsó futamban megelőzve vetélytársát.

A 24 éves sportoló menedzsmentjének tájékoztatása szerint egy horvát autóversenyzővel megosztva kapta meg az elismerést az FIA közép-európai zónájának Pozsonyban megrendezett hétvégi díjátadó ünnepségén. "A díjra a nemzeti szövetségek terjesztették elő a versenyzőiket, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetség engem jelölt, és külön megtiszteltetés volt, hogy a díjat Jean Todt FIA-elnöktől vehettem át" - idézte a közlemény Szabó Krisztiánt.

A Skoda Fabiával versenyző magyar pilóta pályafutása második szezonjában lett a Super 1600-as kategória Eb-győztese, és Magyarországon őt választották az év ralikrossz-versenyzőjének.