2024.11.21, Csütörtök
Kreatív dizájn és szellemiség – megnyílt az Andrássy út új luxusszállodája
Fotók: W Hotel

Kreatív dizájn és szellemiség – megnyílt az Andrássy út új luxusszállodája

magyarepitok.hu

2023.07.13. 11:10

Az egykori Balettintézet épületében ötcsillagos hotelt alakítottak ki. A W Budapest Hotel Magyarország történelmi fővárosának merész kettősségét képviseli.

Budapest legfényűzőbb bevásárlóutcáján megnyitotta kapuit az ötcsillagos W Budapest Hotel. A 151 stílusos szobával és lakosztállyal kialakított W Budapest háromféle innovatív gasztronómia koncepcióval várja vendégeit. A luxushotel a város forradalmi szívdobogását indítja be, kreatív dizájnnal és a kozmopolita fővárosból merített társasági szellemiséggel – áll a Marriott Bonvoy portfóliójába tartozó W Hotel közleményében, amely azt is megemlíti, hogy a W Budapest a márka debütálása Magyarországon.

A korábbi Balettintézetnek otthont adó, közel 20 évig üresen álló Drechsler-palota teljes renováláson esett át az elmúlt években. A palota Lechner Ödön és Pártos Gyula tervei alapján 1883 és 1886 között francia reneszánsz és neogótikus stílusban épült, melyet a projekt generálkivitelezője, műemléki felújításának- és belsőépítészeti kiviteli terveinek felelőse, a DVM group szakértői szemmel modernizált.

A cégcsoport korábban olyan hasonló nagyságrendű, nemzetközileg is díjazott műemléki felújításokat végzett, mint az Eiffel Palace, a Váci 1, az Ybl Villa, vagy az Amerikai Nagykövetség.

A rekonstrukció az összesen 16 ezer négyzetméteres alapterületű ingatlan minden helyiségét érintette. Többek között

  • műemléki helyreállítást kap az alapépület, valamint a belső terek is;
  • gépészeti és elektromos modernizáció valósul meg;
  • a tetőtér is a W Hotel integráns része lesz egy átalakítás után.

 

Fotó: W Hotel

 

Merész, izgalmas és helyi ihletésű design

A Drechsler-palota újragondolása során annak gazdag kultúrtörténetéből és sokrétű identitásából merítettek ihletet. Az egykor kávéház, közösségi központ és a Magyar Állami Balettintézet épülete szellemiségéből lenyűgöző dizájn-narratívákat alkottak.

A palota története mellett - az újonnan felhelyezett díszítő elemek révén - a szálloda „második réteg” dizájntörténettel is rendelkezik, amely játékosan egymás mellé helyezi a város két oldalát, Budát és Pestet. A lágy rétegezéstől a fémes rácsozásig - a perspektíva és az izgalom megteremtése érdekében a szálloda nyilvános helyiségeiben és vendégszobáiban a tervezés során olyan tereket hoztak létre, amelyek mindig újabb és újabb mélységeket tárnak fel az ott tartózkodók előtt.

Az összefonódó design narratívák jelen vannak a szálloda 151 jellegzetes vendégszobájában, köztük 45 lakosztályban. Az ötödik emelet egyedi fa-központú stílusa rokonságban áll a palota eredeti, helyreállított tetőtervével, míg a szálloda baletthez fűződő kapcsolatát tükrözi a teljesen fekete Extreme WOW lakosztály és a fehér WOW lakosztály, melyek a híres balettmű, a Hattyúk tava előtt tisztelegnek.

 

 

További ihletet adott a nagy francia reneszánsz városszerte felfedezhető építészeti esztétikája, amely lendületes modernizációhoz vezetett a zöld, korall és mélykék színpaletták, valamint a kortárs, Zsolnay ihletésű csempék, ólomüveg elemek és ékszerek ihlette lámpatestek révén.

A földszinten található a W Lounge, a szálloda társadalmi epicentruma, amely az üzleti megbeszélésektől és a könnyű ebédektől a késő esti mulatozásokig túlszárnyalja a nappal és az éjszaka határait.

Az új szálloda számos tárgyaló- és rendezvényteremmel is büszkélkedhet, köztük a nagyszabású ünnepségek lebonyolítására ideális Great Room nevű térrel, valamint az üzleti találkozók és meghitt összejövetelek számára létrehozott két stúdióteremmel, ahol érdekes programokkal várják az érdeklődőket augusztusban.

HelyiBudapestHotelműemlékfelújításDVM group