2024.04.24, Szerda

Teljesítette a világ egyik legnehezebb versenyét egy szigetszentmiklósi futó

csepel.info

2017.10.03. 12:38

Török-Illyés László 246 kilométeres távon bizonyított az Athén és Spárta közötti viadalon.

A világ egyik legnehezebb futóversenyét rendezték meg Görögországban, a Spartathlon ultramaraton 246 kilométeres távja az athéni Akropolisztól indul és Leonidasz király spártai szobrának lábánál ér véget.

Török-Illyés László (bal oldalon) (csepel.info)

Magyarországról többek között a szigetszentmiklósi Török-Ilyés László is részt vett a megmérettetésen. A 40 éves futó bőven a 36 órás szintidő alatt 33 óra és 56 perc alatt teljesítette a távot. A női magyar versenyzők közül Marázs Zsuzsanna teljesített legjobban, aki saját mezőnyében második helyet ért el 25 óra 45 perces idejével. Az emberpróbáló távot a litván Alekszander Sorokin teljesítette a leggyorsabban: 22 óra 4 perc alatt ért el a célba. A legidősebb versenyző egy 62 éves német futó volt.

azureedge.net

Török-Illyés László 520 eurós nevezési díját javarészt a Csepeli Görögkatolikus Egyházközség állta. A sportoló korábban 2014-ben a 6 órás futás magyar bajnoka volt, 2015-ben pedig ötvenedik lett a torinói világbajnokságon. Idén a belfasti 24 órás futóverseny alatt 200 kilométert teljesített.