Az önkormányzat békét akar, így a beruházásért cserébe beígért forrást más úton igyekszik biztosítani a tornaterem-felújításhoz.
Az ELMÜ egy 12 ezer négyzetméteres transzformátort tervezett építeni Pilisszántó Plácskó nevű településrésze mellé. Az önkormányzat elszánta magát, hogy az ehhez szükséges telket eladja a vállalatnak, azonban a döntés ellen tavaly decemberben civil ellenállás bontakozott ki a településen.
A tiltakozó lakosság felhívása szerint a település 65 millió forintot kapott volna a területért, a 24.hu ugyanakkor azt írta, egy erősen leromlott tornaterem felújításához kapott volna forrást Pilisszántó.
A lakossági közleményben arra is felhívták a figyelmet, hogy a beruházáshoz kapcsolódna egy 400 kV-os vezeték, ami az egész Pilist átszelve épülne meg, jelentős erdőirtással. A vezeték a Duna parti Pomáztól a Pilis túlvégén levő Dorogig, majd onnan a Fejér megyei Bicskéig húzódna hegyeken, völgyeken, erdőkön át, utóbbiakban 80 méter szélességű irtást okozna, természetvédelmi területeket is átszelve.
Az ügyben végül januárban tartottak egy komoly indulatokat kiváltó lakossági fórumot, melyen az ellenzők jelentős létszámban felvonultak, majd helyi népszavazást írtak ki az ügyben.
Ezt viszont júliusban a képviselő-testület visszavonta. A település honlapján megjelent beszámoló szerint a népszavazás kiírása után több eszközzel (párbeszédek, kérdőív) is kikérték a lakosság véleményét, és ebből kiderült, a helyiek döntő többsége nem akar transzformátorállomást. A népszavazás mellett a testület azt a döntését is visszavonta, melyben a transzformátorhoz szükséges telek eladásáról határozott.
Az indoklásban többek közt az is ott van, hogy a település ígéretet kapott a kormánytól, hogy a transzformátorállomástól függetlenül a következő tornaterem-építési programba bekerül Pilisszántó is. Emellett a képviselőtestület békét és összefogást szeretne a községben, szeretné elkerülni, hogy az ügy miatt politikai hadszíntérré váljon a település a választási kampányban.