Multimédia látványbox nyílik PIXIM elnevezéssel a Westend bevásárlóközpontban, a szökőkút helyén december 14-én - közölték a szervezők kedden az MTI-vel.
A közleményben azt írták, a PIXIM egy szórakoztatóipari technológiai fejlesztés, vizuális, mozgóképes, "immerzív" attrakció. Kívülről óriási, csillogó-villogó arany doboznak tűnik, aminek belsejében a nézők kényelmes ülésekben élvezhetik a műsort. A közönséget minden oldalról körbeveszi a digitális vetítőfelület, melyen ismeretterjesztő és szórakoztató műsorok, természeti csodák és különféle fantáziavilágok lesznek láthatóak. Az előadások tizenöt percesek, napközben és este folyamatosan követik egymást.
A közlemény szerint az arany és réz borítású, tízszer tíz méter alapterületű, hét méter magas multimédia látványboxot egy magyar fejlesztő csapat a világon elsőként, a Westend huszonöt éves évfordulójára tervezte.
Azt írták, a bevásárlóközpontok látogatásának szokásai az egész világon nagy átalakuláson mennek keresztül. Az online vásárlás és a streaming szolgáltatások térnyerésével olyan innovációkra, szolgáltatásokra van szükség, amelyekkel az otthonról is elérhető szórakoztatás nem tud versenyezni - közölték.
"Közel húszmillió ember fordul meg évente a Westendben, 50-55 ezer naponta. Amikor elkezdtük tervezni a PIXIMet, odamentem és lemértem: percenként 120 vásárló haladt el az egykori szökőkút helyén. Abból indultunk ki, hogy közülük sokaknak nincs ideje két órára kiszakadni a napi menetrendből, ám ha tudják, hogy a vásárlás közben van lehetőségük befizetni egy 15 perces mágikus utazásra, ahol teljesen feltöltődhetnek, kiszakadhatnak a valóságból, kikapcsolódhatnak és óriási élményekkel térhetnek vissza, akkor nem hiszem, hogy győzködni kellene őket" - idézték a közleményben L. Laki Lászlót, a PIXIM igazgatóját, fejlesztőjét és társtulajdonosát.
"Megszereztük a világ egyik legelső immerzív hangrendszerét, és a világon ma kapható legenergiahatékonyabb, legjobb felbontású, leghosszabb életidejű projektorokat, amelyből hat darabot használunk a PIXIMben. Az élmény maximalizálását szolgálja a vibroakusztikus padló, valamint a magyar szakemberek által megalkotott szerverpark (...)" - osztotta meg a technikai részleteket az igazgató a tájékoztatásban.
A közleményben kitértek arra, hogy a szerverpark akár több helyszínen egyidejűleg is képes biztosítani a távoli felügyeletet és az online irányítást.
Karácsony kivételével mindennap, azaz évi 364 napon keresztül, napi tizenkét órában tervezik a nyitvatartást. A különböző tematikájú tartalmakat egy dubaji művészeti laboratóriumban tervezik a magyar, illetve külföldi fény- és videóművészek.
Egyelőre elsősorban fiatalok számára vonzó témaköröket és fantáziavilágokat dolgoznak fel, de a későbbiekben terveznek készíteni olyan programokat is, amelyek minden korosztálynak izgalmasak - áll a közleményben.