A TE átfogó fejlesztésének első ütemében a korábban félbehagyott sportkórházi épületet a ZÁÉV fejezte be.
Kedden délelőtt, ünnepélyes keretek között adták át a Testnevelési Egyetem új főépületét. Az eredetileg a sportkórház központi épületének tervezett létesítmény 2004 óta állt félbehagyva, most a ZÁÉV Építőipari Zrt. egy év alatt fejezte be, már az egyetem igényeihez mérten. Az épület az összesen 11,9 milliárd forintos első ütemterv részeként jött létre.
Az egy év alatt befejeződött munkálatok során egy 13 éve üresen álló és más funkcióra tervezett épületet kellett az egyetem igényeire szabnia a kivitelezőnek. A beruházásban 11 ezer négyzetméterről 16 ezerre bővült a létesítmény alapterülete, és a belső terek átalakításával a megújuló egyetem központi épületévé vált az egykor sportkórháznak szánt objektum.
A ZÁÉV kivitelezésében a főépületben egy kétszer kétszáz fős, elválasztható nagyelőadó, egy aula, egy étterem és konyha lett kialakítva, továbbá parkolóhelyeket is létrehoztak, melyek részben a földalatti mélygarázsban találhatók.
Az első ütemterv során megújul több, a volt sporkórház épületei közül. A 19. században épült, Hauszmann Alajos tervezte házakon héjazatcsere, homlokzati felújítás, gépészeti korszerűsítés, automatizált hűtő és fűtő berendezések kiépítése történik meg. Itt az egyik legnagyobb kihívás a kivitelező számára az, hogy az 1880-as években létrehozott épületekben a legmodernebb technológiát úgy biztosítsa, hogy közben megőrzi a műemléki jelleget.
A kivitelező felé a követelményeket még összetettebbé tette, hogy nem pusztán egy klasszikus egyetemi, hanem sporttudományos fejlesztés is elkezdődött. A megújuló épületekben ugyanis helyet kapott a most létrejövő Nemzeti Sporttáplálkozási Intézet és egy a sportolók mozgásának elemzését végző biomechanikai labor is. Emellett ideköltözik a Nemzeti Sportközpontok élettani laboratóriuma is.
Egy másik beruházásban a Csörsz utcai sporttelep fejlesztése is elindul: ennek során a 2015 októberében leégett sportcsarnokot egy multifunkciós csarnok váltja ki, melynek maximális magassága 18 méter lesz, jelentős része a föld alá épül.
Az egyetem átköltözése után, jövő áprilisban megindul a második ütem a TE jelenlegi területén, melynek során számtalan sportlétesítmény épül, köztük egy versenyuszoda és több kültéri sportfelület. A harmadik hullámban a Déli-pályaudvar kihasználatlan területein jönnek létre a nagyközönség számára is nyitott sportpályák és zöld területek. A Testnevelési Egyetem teljes felújítása legkésőbb 2022-ig lezárul a tervek szerint.