2024.04.19, Péntek

36 éve vártunk arra a teniszbravúrra, amit ez a magyar véghezvitt

2018.05.26. 09:09

Reménytelen helyzetben ált talpra a félmillió dolláros genfi torna elődöntőjében, aztán a döntőt is megnyerte!

Fucsovics Márton bejutott a fináléba az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású genfi férfi salakpályás tenisztornán. A magyar játékos a pénteki elődöntőben szetthátrányból fordítva 2:6, 6:4, 6:1-re legyőzte a hatodik helyen kiemelt amerikai Steve Johnsont.

A döntőben aztán szenzációs játékkal 6:2, 6:2-re elsöpörte a német Peter Gojowczykot. A hazai szövetség Facebook-oldala alapján a 26 esztendős játékos 36 év óta, Taróczy Balázs 1982-es diadala óta az első magyar, aki megnyert egy ATP-tornát.

Fucsovics egy nappal korábban két szettben legyőzte a kétszeres címvédő, harmadik helyen kiemelt, háromszoros Grand Slam-győztes svájci Stan Wawrinkát, így jutott be pályafutása első ATP-elődöntőjébe, majd onnan a döntőbe.