2024.04.24, Szerda

Újabb korszakalkotó bravúr az érdiek csodaúszójától

mti

2018.03.30. 08:00

A 18 éves Milák Kristóf ezzel az idővel a legutóbbi olimpiai bajnokot, valamint a legutóbbi két világbajnokság győzteseit is lepipálta!

Milák Kristóf szenzációs junior világcsúccsal nyerte a 200 méter pillangót az úszók debreceni országos bajnokságán. A világbajnoki ezüstérmes érdi úszó 1:52.71 perces ideje egyetlen századdal marad el Cseh László 2008-as Európa-csúcsától, amelyet a pekingi olimpiai döntőjében úszott.

Milák ezzel az idővel az elmúlt három év összes világversenyén, avagy a kazanyi világbajnokságon, a riói olimpián és a tavalyi budapesti vb-n is győzött volna.

Az elmúlt két szezonban az egész világon egyedül Cseh László tudott 1:53-on belül úszni, még a 2016-os londoni, májusi Európa-bajnokságon (1:52.91).

„ Nem tudom, hogy jött ez így össze” – nyilatkozta Milák a verseny után. „Örülök neki, persze, bár közben kicsit bosszant is az egy század, az tuti, hogy ezek után a százra még lazább leszek."

Cseh László Kenderesi Tamás mögött a harmadik lett, ezzel a 32 éves sportoló pályafutása 148. érmét szerezte az országos bajnokságokon.