A mindössze 2 centis béka kizárólag egy bizonyos növény leveleiben összegyűlt vízben él. A levelibékafélék családjába tartozó nemzetség legkisebb faja került elő.
Magyar kutató sikeréről számolt be a Magyar Természettudományi Múzeum blogja. Dr. Vörös Judit a Tempus Közalapítvány támogatásával vett részt egy nemzetközi expedícióban, melynek célja a brazil atlanti esőerdők felfedezése volt. Ezek az esőerdők eredetileg hatalmas (1,2 millió négyzetkilométer) területeket borítottak be Brazíliában (zölddel jelölve), már azonban 11,7 százalékuk maradt meg (piros szín).
Csak kevesen tudják, hogy ez az esőerdő még az Amazonas vidékétől is jóval több egyedi (csak itt előforduló) fajjal bír. A megmaradt parányi erdőfoltokon több mint 250 emlős, 1000 madár, 450 kétéltű, 300 hüllő és 350 édesvízi halfajt regisztráltak a kutatók.
Dr. Vörös Judit most ezt a gyűjteményt gazdagította a Phyllodytes amadoi nevű fajjal.
A levelibékafélék családjába (Hylidae) tartozó Phyllodytes nemzetség legkisebb faja került elő, mindössze 2 centis mérettel.
Ez a béka kizárólag a broméliák levelei között összegyűlt vízben fordul elő. A fajleírásról a Zootaxa nevű rangos folyóiratban számoltak be.
Az építkezés vagy felújítás számtalan döntés meghozataláról szól, az egyik leginkább kritikus pont pedig az otthonunk stílusának megtalálása. Különösen akkor, ha több irányzat tetszik, vagy bizonytalanok vagyunk. Az olyan részletek esetében, amelyek meghatározóak az összkép szempontjából, illetve évtizedekig velünk maradnak, rendkívül fontos, hogy jól döntsünk. Ilyen a tető is, ami nagymértékben befolyásolja az épület megjelenését. Modern minimalizmus vagy klasszikus külcsín? A Terrán sík tetőcserepeinek letisztult vonalvezetése és gazdag színpalettája széles spektrumon teszi lehetővé a legmegfelelőbb modell kiválasztását. A Zenit Max és Rundo termékcsaládokkal a legmagasabb színvonalon valósíthatók meg a tetőálmok.