Az ötszintes épület egy újabb teremmel bővül, ami kortárs kiállítótérként fog működni.
Keresik a kivitelezőt a Hauszmann Alajos program keretében újjáépülő várnegyed egy újabb szakaszához. A Csikós udvar ötszintes épülete a földszinten egy kibővített nyugati épületen belüli bővítést kap, így az első emelet kibővül az úgynevezett Cercle teremmel, ami kortárs kiállítótérként fog funkcionálni.
A teljes belső gépészeti és villamos bontás és átalakítás után, a pinceszint biztosit majd helyet az új gépészeti egységnek, csatlakozásoknak és az elektromos elosztók is innen kerülnek kialakításra.
Továbbá a földszinten létrehoznak egy új fogadóteret, külön belsőépítészeti tervek alapján egy új büfével, ajándékbolttal és ruhatárral. A pinceszint és földszint közötti terekben egy liftet is elhelyeznek, biztosítva a déli udvarok és az Oroszlános udvar közötti akadálymentes közlekedést.
Ahogy azt már korábban megírtuk, külön feladatot képez egy úgynevezett próbaprojekt, amit az első emeleten alakítanak majd ki. Ennek célja a százéves Szent István-terem restaurálása, ami régen összekötötte a Széchenyi könyvtárat és a Budapesti Történeti Múzeumot.
A terem kiemelkedő alkotását, a neoromán stílusú kandallót már újra elkészítették a Zsolnay Porcelánmanufaktúrában. A kandalló 120 különböző méretű, összesen 630 darab kályhaelemből áll. Külön figyelemre méltő, hogy csaknem egy kilogrammnyi 24 karátos aranyat használtak fel az elemei megalkotására – derül ki a pestbuda.hu korábbi írásából. A Szent István-terem belsőépítészeti kivitelezése egy másik projekt része, viszont a körülötte lévő helységek, előszoba és folyosó építése ide tartozik.
A nyertes kivitelező cég feladatai közé tartozik a főrestaurátori munkák mellett:
- a kőrestaurátori munkák,
- a műemléki értékek dokumentálása,
- a homlokzat és a tetőszerkezet felújítása,
- az épületvillamossági és épületgépészeti munkálatok,
- az akadálymentesítés,
- riasztó és tűzjelző rendszer kiépítése,
- valamint az egyedi bútorok legyártása is.