Az Épkar munkájával folytatódik az ELTE Márton Áron Szakkollégiumának fejlesztése.
Elkezdődik az Eötvös Loránd Tudományegyetem nagyszabású, Márton Áron Kollégium és Szakkollégium (MÁSZ) három épületének és annak környezetére kiterjedő komplex felújítási programjának második üteme. Az ELTE III. kerületben található kollégiumának korszerűsítési munkái a felújítással érintett nettó 9523 m2 alapterületen valósulnak meg. - derül ki a TED szerdai tájékoztatójából.
Az „A”, „C” és „E” épületekre, valamint a tornaterem és a karbantartó épületekre kiterjedő teljes építészeti, tartószerkezeti, épületgépészeti, illetve villamossági munkák kivitelezését nettó több mint 6 milliárd forintból az Épkar Zrt. végzi el.
Szintén az Épkar Zrt. munkájával valósult meg a kollégium első ütembeli felújítása, amely a teljes „B” és „D” épület komplex korszerűsítését foglalta magába, amelyek során többek között a
Az első ütemben felújított épületeket tavaly szeptemberre már át is vehették a kollégium lakói, ahogy erről a MÁSZ hivatalos honlapján be is számolt.
A projekt második üteme ezúttal magába foglal
Ezen felül akárcsak az első ütemben, a felújítást követően tetőszintet alakítanak ki a „C” és az „E” épület legmagasabb szintjére való ráépítéssel.
A korszerűsítési projekt az épületeken kívül kiterjed még a telken belül 38 db új parkoló, és az ahhoz kapcsolódó utak kivitelezésére, térvilágítás kiépítésére, illetve kertészeti, kertépítészeti kivitelezésekre.
A külső munkálatok részeként még megvalósul a telken belül az I. ütemben előzőleg megépült közművezetékekre csatlakoztatva mindhárom épülethez, valamint a tornaterem és a karbantartó épülethez a szennyvízvezetékek kiépítése is.
A jelen ütemben tervezett komplex felújítás legjelentősebb része, hogy a „C” épületben mintegy 470 bentlakásos kollégiumi férőhelyet fognak kialakítani többféle szobatípus kivitelezésével. A szárnyban létrejön:
Az „A” épületben mindemellett pedig kialakítanak 4 db vendégszobát, több közösségi termet, egy nagy színházteremet, valamint számos vizesblokkot is.
A kollégium energiahasznosítás szempontjából is modernebb lesz, ugyanis a tervek szerint az erősáramú rendszerhez visszatáplálással csatlakoztatva 168 db, összesen 50kW-os összteljesítményű napelem telepítését is elfogják végezni.
Nem csak ebben nyilvánul majd meg a korszerűsítés, a megújult szárnyakban fő szempont az is, hogy az épületegyüttes teljes akadálymentesítését megvalósítsák.
Ez két részben nyilvánul majd meg: