Elkészült a XI. kerületi Szerémi út és Galvani utca kereszteződésében a jelzőlámpával szabályozott gyalogosátkelő és kerékpárút átvezetés, amely biztonságosabbá teszi a gyalog és kerékpárral közlekedők áthaladását a forgalmas csomóponton. A beruházás a fővárosi közösségi költségvetés „Védettebb kerékpáros útvonalak” elnevezésű projektjében valósult meg.
A beavatkozás a Szerémi útról észak felől a Galvani utcára jobbra forduló sávon történt, ahol a kerékpárral közlekedők eddig gyakran hosszabb várakozásra kényszerültek a jelentős gépjárműforgalom miatt. Mostantól jelzőlámpa biztosítja az áthaladást, emellett a kerékpárút nyomvonalát is módosították a biztonságosabb és kényelmesebb közlekedés érdekében.
A kivitelezés 2025. szeptember 8-án indult. Az alapvető építési munkák – például a szegélyépítés és a jelzőlámpa-oszlopok kihelyezése – még azon a héten befejeződtek, és nem igényeltek forgalomkorlátozást. A lámpákat már üzembe helyezték az új forgalmi rendnek megfelelően. Az aszfaltozás és a burkolatijelek felfestése a szeptember 15-ei héten elkészült.
A Szerémi út–Galvani utca csomópont fejlesztése a Védettebb kerékpáros útvonalak program utolsó eleme, amelynek célja, hogy a Szerémi úti kerékpárút még biztonságosabbá és vonzóbbá váljon mindazok számára, akik Dél-Buda és a belsőbb kerületek között kerékpárral közlekednek.
A BKK a Fővárosi Önkormányzattal együttműködve azon dolgozik, hogy mindenki a számára legmegfelelőbb közlekedési eszközt választhassa. Az autót felváltó alternatív lehetőségeknek nemcsak társadalmi, hanem környezeti hasznuk is van, csökkenhet a zaj- és légszennyezettség, javulhat a levegő minősége, élhetőbbé válnak a zsúfolt fővárosi útszakaszok. A fővárosi kerékpározással ismerkedők azon túl, hogy új útvonalakat fedezhetnek fel, valamint újszerű közlekedési élménnyel gazdagodnak, fontos lépést tesznek az egészségük megőrzése felé is.
A főváros közlekedési fejlesztéseit összefoglaló Budapesti Mobilitási Terv 2030 a közösségi, a kerékpáros és a gyalogos közlekedés előtérbe helyezését tűzi ki célul, hogy Budapest a jelenleginél élhetőbb, és még inkább ember- és környezetbarát város legyen.
A rendőrség sebességmérési tapasztalatai azt mutatják, hogy a járművezetők továbbra sem számolnak a gyorshajtás kimagasló baleseti kockázatával.