Az összegből két új óvodát emelnek, valamint négy további óvodát és egy bölcsődét fel is újítanak. A beruházások zöme még az idei évben lezajlik.
Az Érd TV Párbeszéd című műsorában Bács István alpolgármester számolt be a már elkezdődött vagy hamarosan kezdődő fejlesztésekről. Elmondta, hogy várhatóan 2,3 milliárd forint jut az idén óvodafejlesztésre, ennek az összegnek egy része már a város rendelkezésére áll, egy másik részéről pedig hónapokon belül döntés születik.
Érd 436 millió forintot költ a Fácán Közi Óvoda újjáépítésére. Ez már a teljes beruházás költsége, tehát nem csak az építést tartalmazza. A tervezés során figyelembe vették a mellette található Batthyány iskola újjáépítését is. Minden csoportszoba 60 négyzetméteresnél nagyobb területű lesz, összesen 20 gyerekkel többet tud majd befogadni az intézmény, mint a korábban a Fácán közben álló épület. Az alapozás már megtörtént, a szinte nulla energiaigényű, akadálymentes óvoda legkésőbb 2018 tavaszára készül el.
Felső-Parkvárosban, a Búvár és a Burkoló utcák mentén épül meg az Erdőszéle Óvoda, mely már jogerős építési engedéllyel rendelkezik, s a kiviteli tervek is csaknem készen vannak. Ide négycsoportos óvodát terveztek, ami bármikor tovább bővíthető, maximum 8 csoportszobáig. Bács István elmondta, hogy az intézmény hiánypótló, mert ebben a városrészben nincs elég közintézmény. Elkészültével tehermentesül majd a Bem téri Szivárvány óvoda is.
A Tárnoki úti Napsugár óvoda 260 millió forintból kap teljes felújítást 8 hónap alatt. Részlegesen akadálymentesítik, 2-2 csoportszobát alakítanak ki a földszinten és az emeleten, valamint tornaszoba és új játszóudvar is lesz.
A Kincses Óvoda és Bölcsőde felújítása 800 millió forintból történik. Ennek egy része már az idén rendelkezésre áll, ezért sor kerülhet a teljes tetőszigetelésre, a külső homlokzat és lábazat szigetelésére, valamint a külső nyílászárók cseréjére. A munka két héten belül kezdődik, az épület teljes felújítása azonban a jövő évre marad. A Tusculanum Óvodán a Kincses Óvodával megegyező munkálatokat végeznek el, 225 millió forintból, mely a KEHOP és a Modern Városok Program forrásaiból érkezik vegyesen.
A Kisfenyves Óvoda szigetelésére és nyílászáróinak cseréjére, valamint a játszóudvar megújítására 100 millió forint jut. Végül az Aradi utcai bölcsődére 30 millió forintot fordít az önkormányzat, mely egy új foglalkoztató helyiség kialakítására és eszközbeszerzésre elegendő.
Az épület alapterületének megduplázásával és teljes gépészeti átalakítással hozhatja létre a PESZTER Kft. a Gondozóházat.